تبلیغات
داستان های عبرت آموز - این هم نوعی ولگردی است ... ‎
 
 


<-BlogDescription->

این هم نوعی ولگردی است ... ‎
یکی از مراجع عظام تقلید در یکی از سخنرانی های خود در مورد فضائل امیرالمؤمنین علی علیه السلام و کتاب "نهج البلاغه" داستانی را مطرح کرده که شنیدن آن خالی از لطف نیست...

ایشان در این باره گفتند: نیمه های قرن گذشته میلادی که انگلیس ها در سراسر جهان از قدرت و نفوذ بالا و بسیار زیادی برخوردار بودند، حادثه ای رخ داد که مسلمانان باید از آن پند و عبرت بگیرند...

یک دانشجوی مسلمان که در یکی از دانشگاه های انگلیس تحصیل می کرد، نسخه ای از کتاب "نهج البلاغه" را به استاد خود که یک انگلیسی مسیحی بود، هدیه داد. استاد پس از مطالعه چند صفحه اول کتاب، وحشت زده و شگفت زده شد و فورا نزد استاد خود که یک پرفسور سرشناس بود، رفت و ماجرای دریافت "نهج البلاغه" از شاگردش را بیان کرد و گفت:کتابی بدستم رسیده که مطالب عجیبی درباره حکومت داری، اخلاق و مطالب دیگری در آن نوشته شده است.

پرفسور که سخنان آن استاد را شنید، دست او را گرفت و با خود به اتاق شخصی اش برد. پس از ورود، استاد متوجه شد که در اتاق پرفسور و بر روی میز وی نیز نسخه ای از "نهج البلاغه" وجود دارد. پرفسور پیش از وی نسخه ای دریافت کرده و مطالعه نموده بود. پرفسور خطاب به استاد گفت: بنده خودم بارها و بارها این کتاب را مطالعه کرده ام. چیزی از مطالب این کتاب را برای مسلمانان بازگو نکن زیرا اگر آنان بفهمند که در این کتاب چه مطالبی نوشته شده، دیگر چیزی از بریتانیای کبیر در جهان باقی نخواهد ماند.
تَنبُّـهیِّــه!!! : با خود فکر کردم که تابحال چه اندازه نهج البلاغه خواندم!؟ تابحال چیزی راجع به ولگردی به گوشتان خورده!؟ "ولگردی در مطالعه" میدانید یعنی چی!؟ یعنی اینکه ما هنوز حدی از وظیفه ی رجوع و مطالعه مان را نسبت به قرآن و نهج البلاغه بانجام نرساندیم و میرویم سراغ مطالعه کتب دیگر... الله اکبر!
به کجا چنین شتابان...!؟ ره گم نشود...!؟


::
:: مرتبط با: حضرت علی (ع) ,
نویسنده : محمد رضا بیات
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1391